Szkolenie w czasie rzeczywistym
nie jest to uprzednio nagrany materiał
6 godzin wraz z przerwą
rozpoczynamy o godz. 9.00
Wydrukowany certyfikat
który wyślemy pocztą
Grupa do 25 osób
każdy będzie miał czas na zadawanie pytań
Możliwość zadawania pytań
i dyskusji z innymi uczestnikami
Dostępne na komputerze, tablecie i smartfonie
z dowolnego miejsca
1 stycznia 2025 roku wejdzie w życie całkowicie nowa Ustawa o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium RP.
Celem nowej ustawy jest ograniczenie występujących nadużyć, usprawnienie procedur dotyczących powierzania pracy cudzoziemcom, zmniejszenie zaległości załatwiania spraw przez urzędy oraz pełna elektronizacja postępowań.
Do najważniejszych zmian zaliczyć należy m.in.: pełną elektronizację procedur związanych z uzyskaniem zezwolenia na pracę cudzoziemców, zwiększenie roli Publicznych Służb Zatrudnienia, ograniczenie liczby procedur dostępu cudzoziemców do rynku pracy i formalności w ich obrębie, zmiany organizacyjne w systemie legalizacji pracy cudzoziemców. Projekt ustawy zakłada likwidację możliwości przedłużania zezwolenia na pracę cudzoziemca.
Szkolenie ma na celu przedstawienie istotnych elementów nowego aktu prawnego o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium RP.
Szkolenie adresowane jest do pracowników działów kadr i płac, pracujących w jednostkach sektora finansów publicznych oraz w firmach.
1. Zakres przedmiotowy i podmiotowy ustawy, definicje ustawowe.
2. Wskazanie przypadków, gdy podmiot powierzający pracę cudzoziemcowi jest uprawniony do powierzenia pracy cudzoziemcowi – określenie przesłanek:
a. wydania;
b. odmowy wydania;
c. uchylenia zezwolenia na pracę.
3. Rozwiązania prawne dotyczące wydania zezwolenia na pracę cudzoziemca na rzecz polskiego podmiotu powierzającego pracę cudzoziemcowi.
4. Zezwolenia na pracę w związku z pełnieniem określonej funkcji.
5. Zezwolenia na pracę w celu delegowania cudzoziemca przez podmiot zagraniczny na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
6. Przepisy dotyczące wydawania zezwoleń na pracę sezonową.
7. Instytucja oświadczenia o powierzeniu pracy cudzoziemcowi.
8. Przetwarzanie danych w systemie teleinformatycznym.
9. Działania dotyczące aktywizacji zawodowej i integracji społecznej cudzoziemców.
10. Przepisy karne.
11. Dostosowanie przepisów innych ustaw oraz przepisy przejściowe i końcowe.
12. Odpowiedzi na pytania uczestników szkolenia.